İngilizce Özel Ders Online

Neden İngilizce öğrenemiyoruz?

ingilizce kursları

Küçüklükten itibaren alınan İngilizce gramer eğitim sayısının çok olmasına karşın pratik olarak bir sonuç alınamaması.

ingilizce kurs ankara

Doğru eğitim modelinin ne olduğunun bilinmemesi ile beraber boşa giden zaman, para ve umutlar.

ingilizce kursu ankara

İngilizce eğitim içeriğinin kitaba bağlı kalması ile konuşma ortamının yaratılamaması.

Information of the day - 1 :

Terfi aldım

cümlesinin İngilizcesi nedir?

13/2/2024

Serhat Kıyıcıdan Proactivenglish
Terfi aldım
I have been promoted

Information of the day :

O buraya gelmek üzere

cümlesinin İngilizcesi nedir?

28/1/2024

Serhat Kıyıcıdan Proactivenglish
o buraya gelmek üzere
be about to V1
roactivenglish Happy New Year

Happy New Year xxx

31/12/2023

Toplantılarda çat pat İngilizce konuşmak

4/6/2022

Uluslararası iş görüşmelerinde çat pat konuşmaya çalışmak, özellikle ana dili İngilizce olan kişilerle yapılan toplantılarda doğru değildir. Yanlış anlamalar herkesin canını sıkar ve zaman kaybına yol açar. Kendindeki eksikliği gören kişiye net bir şekilde eksikliğini söyleyip, cesaret verip konuşma odaklı İngilizce eğitim modeline yönlendirmek doğru bir yaklaşımdır. Doğru eğitim modeli ve eğitici ile bir süre sonra zaten eğitim alan kişi kendi özgüvenini kazanacaktır. Kendindeki eksikliği gidermek için gösterdiği çaba ve ayırdığı zaman da takdir edilmelidir.

life hack ne demek

“ Life hack ” ne demek?

6/11/2021

Hayatı kolaylaştıran basit ve akıllı çözümlere İngilizce “ life hack ” demektir. Her şeyi daha iyi yapma da denebilir.  

Konuşarak öğren Proactivenglish ile nasıl oluyor?

5/11/2021

Proactivenglish diğer İngilizce yabancı dil kurslarından farklı olarak, herhangi bir kitap kullanmadan sadece iş ve günlük hayatta İngilizce konuşma ve anlamayı artıracak eğitim felsefesi edinmiştir. Eğitimin odak noktası eğitimi alan kişidir. Eğitim programı, ihtiyaçlara ve modelle kişinin seviyesindeki eksiklerine göre belirlenir.

İngilizce eğitim modeli nasıl seçilir?

5/11/2021

Şirketlerin yurtdışı bağlantıları nedeniyle artık çalışanlar için İngilizceyi kullanabilme zorunluluk olmuştur. Çalışan profesyonellerin İngilizce eksikliklerinin farkına varmaları ile bu sorunu gidermek için farklı yöntemler aramaktadırlar. Elbette bu tip problemleri çözmek çok kısa zamanda olmamaktadır. Önemli olan faydası olan, harcadığı zaman ve paradan alacağı verimin maksimum olacağı kaliteli bir eğitim programını seçmektir. Kendi profesyonel gelişimine önem veren, daha iyi pozisyonlarda çalışmak isteyen ve yabancılarla iletişime önem verenler için İngilizcenin önemi vazgeçilmezdir.

Proactivenglish modeli nasıl gelişti?

31/10/2021

Proactivenglish İngilizce konuşturma odaklı eğitim modeli 2013 yılından beri çalışan profesyonellere uygulanmaktadır. İngilizce eğitiminin en temel amacı harcanan zaman sonunda konuşabilmek ve kendini ifade edebilmektir. Ezbere dayalı dil bilgisi ve test çözme odaklı eğitimler konuşma becerisinin önüne geçer. İngilizce konuşma becerisini, en hızlı ve en faydalı şekilde nasıl geliştirebilir sorusuna cevap ararken bu model zaman içerisinde tecrübe ile gelişti. Çıkış noktası; bilgiyi en sade ve basit şekilde karşı tarafın anlayabileceği şekilde anlatmak ve sorgulatmaktır.

İngilizce eğitim

Yorumlarla algı yönetmek!!!

30/10/2021

Son zamanlarda en çok rastlanılan bir durum, eğitim seçerken websayfası, sosyal medya veya Google işletmem üzerindeki yorumlara göre karar vermek. O yorumların kimin ve nasıl yaptığını sorgulamamak, sadece okuyarak ve gerçekçi olup olmadığını anlamadan verilen kararlar, zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Sadece dikkat!!!

ngilizce seviye belirleme

İngilizce seviye belirleme nasıl yapılır?

29/10/2021

Proactivenglish modelinde seviyeniz online 5 dakika İngilizce karşılıklı konuşma yapılarak belirlenir. Bu karşılıklı konuşma sırasında neyi bilip bilmediğiniz, modelin neresindesiniz daha hızlıca anlaşılır. Hedef; daha iyi bir İngilizce seviyesinde konuşmak olduğu için yazılı testin bu modelde anlamı yoktur.

cambly

Yurtdışı online eğitim sitesinde yaşanan kötü bir deneyim ve doğru seçim…

20/10/2021

“Daha önce “……” denedim fakat hocaların yoğun programı nedeni ile bir kişiyle ders gibi ilerlemek mümkün olmadı ve her seferinde farklı hocaya denk gelince tüm zamanım aynı şeyleri tekrar ederek geçtiği için ingilizcemde bir farklılık olmadı. Ödev de verdiğinizi okuduğumda sizinle çalışmak için istekli oldum. Bir şekilde disiplin içerisinde hızlı bir şekilde konuşmaya geçmek istemekteyim. Nasıl ilerlenebilir?”

ingilizce ders

Online İngilizce eğitim hakkında…

19/10/2021

Hızlı bir şekilde değişime ayak uyduranlar, Covid’in etkisiyle beraber İngilizce kurslarını evlerinde veya işyerlerinde birebir online İngilizce kursu şeklinde almaya başladılar.

Bu tip İngilizce kurslarında eğitim internet, laptop veya cep telefonu üzerinden verilmektedir. Eğitim alan tarafından birinci önemli nokta; eğitim ortamının sessiz ve odaklaşabilecek bir yer olmasıdır. İkinci nokta, iyi bir internet hızı. Üçüncü önemli nokta ve belki de en önemlisi düzenli ve zamanında İngilizce derslere katılım.

Eğitim veren tarafında önemli noktalar; İngilizce dersin kaydının alınması, bu kayda ve ders notlarına eğitim alan tarafından hızlıca ulaşabilmesini sağlama ve iyi bir konuşma odaklı İngilizce eğitim modelinin uygulanması ve eğitim alanın nasıl öğrendiğini hızlıca anlaması.  

ingilizce kursu istanbul

Sıfırdan İngilizce öğrenebilir miyim?

18/10/2021

Evet. Hatta hiç İngilizce kelime gramer bilgisi olmadan mümkün. Bunu şöyle açıklamak daha iyi olur: Yanlış bir bilgiyi düzeltmek yeni bir bilgiyi öğretmek den daha fazla zaman alır. Bu tecrübeyle sabittir. Yeni başlayan birisinin İngilizce’de  I, We, You, They, He, She, It bilmesi, yani özneleri bilmesi yeterlidir.

ingilizce kursu izmir

Hızlıca İngilizce öğrenebilir miyim?

17/10/2021

Bu modelde dersler 1 veya 2 gün arayla yapılır. Maksimum haftada 3 gün İngilizce eğitim yeterlidir. Boş günlerde ödevleri yapmanız beklenir. Haftanın en az 6 günü, minimum 1 saat İngilizce ’ye zaman ayırarak hedefinize ulaşmanız çabuk olur. Başka bir konu da; her gün İngilizce ders alarak hızlı bir şekilde iyi bir yere gelirim düşüncesidir. Bu sadece ezberci eğitime ait bir durumdur ve öğrendiklerinizin %60’sını ilk 1 hafta içinde unutursunuz. Proactivenglish modelinde ortalama 50 ders saatinde kendinizi ifade edebilecek ve arka arkaya en az 5 veya 6 İngilizce cümleyi hatasız ve durmadan söyleyeme seviyesine gelebilirsiniz. Ve öğrenilenler kalıcıdır.

ingilizce speaking özel ders

Proactivenglish modelinin uygulanması…

16/10/2021

Aslında herkesin az da olsa İngilizce bir altyapısı var. Ama boşluklar çok fazla. Daha doğrusu konuşma İngilizcesi ile kişilerin altyapı arasında belli bir mesafe var. Bu boşlukların doldurulması eğitim verenin hızlı bir şekilde Proactivenglish modelinin uygulamasına geçip, hızlı ve kalıcı bir şekilde İngilizceyi öğretmek ve her zaman karşı tarafı konuşturmaya çalışması gereklidir.

ingilizce kursu bursa

Neden İngilizce öğrenmek istiyoruz?

15/10/2021

Yeni bir kariyer mi? İş toplantıları için mi? Tatilde mi gerekli? Aslında İngilizce hayatın her yerinde gerekli. Çocukluktan emekliliğe kadar farklı zamanlarda kendimizi İngilizce ifade etmek zorunda kalıyoruz. İngilizce’nin Türkçe’den daha kolay bir dil olmasına karşın standart eğitim kalıplarının dışına çıkılmaması işi daha da zor hale getiriyor.

ingilizce kursu antalya

STAR modelinin işe alımda kullanılması…

7/10/2021

STAR dört kelimenin baş harflerinden oluşmaktadır: Situation (durum), Task (görev), Action (eylem), Result (sonuç). Bu İngilizce işe alım modelinde, iş hayatınızda karşılaştığınız önemli bir durumu (Situation) açıklamanız (örnek olarak; çalışmış olduğunuz firmaya hem rakamsal hem de değer katan bir durumu açıklama), o durum karşısında verilen görevle (Task) beraber alınan aksiyonları (Action) açıklamanız gereklidir. Bunların sonucunu da (Result) eklemek gerekir.

ingilizce kurs online

Proactivenglish modeli ve disiplin…

4/10/2021

Proactivenglish modelini şuna benzetebiliriz: Bu konuşma odaklı İngilizce modelinde size bir futbol topuyla nasıl pas atacağınız öğretiliyor, maçın sonunda golü atan siz oluyorsunuz. Tabii ki bu maçın süresi sizin ne kadar İngilizceyi öğrenmek istediğiniz, ödevleri yapmanız, derslere sürekli katılım, yani disipline bağlı

ingilizce konuşma kursu

İngilizceyi nasıl öğrenmek istersiniz?

2/10/2021

İzleyerek ve dinleyerek pasif konumda kalıp belli bir İngilizce seviyesine ulaşabilirsiniz. Konuşarak ve yazarak pasif bir konumdan aktif bir duruma geçebilirsiniz. Her ikisi de mümkün. Tüm bunlar ayıracağınız zaman ve bütçe ile ilgili. İyi bir planlama ile pasif konumda bir altyapı oluşturup hazır olunduğunda konuşma odaklı İngilizce eğitim alınabilir.

yabancı hocadan ingilizce özel ders

Sertifika önemli mi?

16/7/2021

İngilizce gerçekleşen bir iş toplantısın da sertifikalarınız soruldu mu?
Evet CV'ye yazmanız önemli ama sertifika ile beraber tecrübe de önemli olmaktadır.
Herhangi bir İngilizce dil okulundan alınan sertifika bir hedeftir ama yeterli değildir. İş hayatınızda üst yönetim sizden sonuç bekler, ürününüzü veya firmanızı en iyi şekilde İngilizce olarak tanıtmanızı bekler.

ingilizce konuşma kulübü

Sadece anadili İngilizce olan yabancılardan İngilizce öğrenilebilir algısı…  

28/6/2021

İngilizceyi sadece anadili İngilizce olan yabancı hocadan öğrenemezsiniz. Neden mi? İngilizce öğrenmeye çalışan biri zaten normalde karşı tarafın konuşmasını anlamakta zorlanırken dersin tamamını nasıl anlayabilir? Ülkemizde anadili İngilizce olan kişiye duyulan hayranlık ve sadece anadili İngilizce olan birisi tarafından öğretilebilir algısı hem zaman hem para kaybına sebep olmaktadır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için, amaçlarla sınırlı ve gizliliğe uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

ingilizce türkçe

© 2024 Proactivenglish

· Tüm hakları saklıdır ·

Gizlilik

Intuit Mailchimp logo